Järgmised ülesanded Eelmised ülesanded

CCLVI1. Kas teades enda massi ja kasutades kella ja joonlauda on võimalik arvutada trepist tõusmisel arendatud võimsust? Kui on võimalik, siis tehke see katse.

JAH EI

2. Kas Maa pöörlemine mõjutab vee liikumist ja sellega uhtumisest tingitud kallaste kuju meridiaani suunas paiknevates jõgedes? Kui mõjutab, siis kas selle nähtuse selgitus on ka kuidagi Eestiga seostatav?

JAH EI

3. Kas on valguse rõhk ideaalselt valgele pinnale on sama suur kui valguse rõhk ideaalselt mustale pinnale, kui kõik ülejäänud tingimused on ühesugused? Kui rõhk on erinev, siis kas seda peaksime arvestama riiete värvi valikul?

JAH EI

4. Kas inimene kuuleb 5 km kaugusel oleva äikeselahenduse müristamist 15 s pärast välku? Kas valguse kiirus on peaaegu miljon korda suurem hääle levimise kiirusest?

JAH EI

5. Kas 130 aastat kasutusel olnud hõõglampide asendamine valgust väljastavate LED-dioodidega on igati mõistlik tegevus? Maaletoojate hinnangul on energiasääst võrreldes hõõglampidega sama valgusviljakusega säästulampidel kuni 80% ja LED-lampidel kuni 90%.

JAH EI


Pilt: Tartu Raekoja platsil 26.12.2013.Vajuta siia kui oled valmis