Järgmised ülesanded Eelmised ülesanded

CCLXXXÜlesanne 1.

Leia kolme kingipaki summa.

Ülesanne 2.

Villi hakkas pühadekaarte valmistama. Tal oli 92 lehte valget paberit ja 135 lehte punast paberit. Iga kaardi valmistamiseks kulus tal üks leht valget ja üks leht punast paberit. Mõne aja pärast oli tal valgeid paberilehti alles kaks korda vähem kui punaseid. Mitu kaarti oli Villi selleks hetkeks juba valmistanud?

Ülesanne 3.

Enne saaniga lendama minekut söövad 12 põhjapõtra kõhu heina täis. Kõige rohkem energiat kulub põtradel stardil, siis kulutab iga põder energiat koguses 10 heinatuusti. Iga lennatava 100 km kohta kulub igal põdral aga energiat vaid ühe heinatuusti jagu.
Päkapikk Pepe ehitas lendamiseks lennusaani, mis kulutab 5 liitrit samblasiirupit 100 km läbimiseks. Üks liiter samblasiirupit annab sama palju energiat kui 4 heinatuusti. Leia pikim maa, mille korral lennusaaniga kuluks vähem energiat kui lennates saaniga, mille ees on 12 põhjapõtra.

Ülesanne 4.

Krõbepiparkoogid on lille kujuga ja neist igaühe piirjoon moodustub neljast poolringjoonest raadiusega 1. Parempoolsel pildil on näidatud, kuidas 9 sellist piparkooki karbis asetsevad. Leia kahe kõrvuti oleva piparkoogi korral nendevahelise kauguse vähim võimalik väärtus.
Lahendused