CCXCII

Ülesanne 1.

Nellil on punaseid, kollaseid, rohelisi ja siniseid pärleid. Ta tahab neist moodustada käevõru nii, et kaks sama värvi pärlit ei oleks kusagil kõrvuti ja igat värvi pärlil oleks vähemalt üks kord naabriks igat ülejäänud värvi pärl. Leia vähim võimalik pärlite arv, milledest on võimalik selline võru moodustada.

Ülesanne 2.

Jalgpalli mäng lõppes seisuga 4 : 3. Mitu erinevat võimalust oli poolaja tulemuseks kui poolaja võitis sama meeskond, kes võitis kogu mängu?

Ülesanne 3.

Kaks võrdset ristkülikut, kumbki pindalaga 45 cm2, on asetatatud nii, et nende küljed ristuvad. Teada on, et nii saadud ristikese ümbermõõt on 60 cm. Leia ristikese pindala.

Ülesanne 4.

Ütleme, et arv on huvitav, kui see on 20-kohaline ja mistahes teine sama numbrite summaga 20-kohaline arv on sellest arvust suurem. Kuipalju on selliseid huvitavaid arve?