Järgmised ülesanded Eelmised ülesanded

LXV


1. Igale sõnale seati teatud ühe ja sama eeskirja alusel vastavausse üks kood.
SUVI 4-2-2-4
VAHEAEG 7-4-3-5
SÜGIS 5-2-3-4
KOOL 4-2-2-3
MATEMAATIKA 11-6-5-6
Kas on õige, et sõnale NUPUVERE vastaks sel juhul kood 8-4-4-6?

JAH EI


2. Pööningut koristades pani Teele oma asjad kolme erinevat värvi kasti. Ühte pani ta raamatud, teise vanad mänguasjad ja kolmandasse vanad riided. Punane kast asus raamatute kastist paremal pool ja kast riietega asus punasest kastist paremal pool. Roheline kast asus sinisest vasakaul pool. Kas on õige, et sinises kastis olid riided?

JAH EI


3. Ühepajatoidus oli kartulit sama palju kui kapsast, porgandit sama palju kui kaalikat ning sibulat sama palju kui paprikat. Kartul ja kapsas moodustasid poole toidust, porgand ja kaalikas moodustasid kolmandiku ning sibul ja paprika ülejäänud osa. Kas on õige, et kartulit oli selles toidus kolm korda rohkem kui paprikat?

JAH EI


4. On kaks seieritega kella. Üks neist käib ühes tunnis pool tundi ette ja teine jääb ühes tunnis pool tundi taha. Praegu näitavad mõlemad kellad õiget aega. Kas on õige, et 48 tunni pärast on mõlema kella näit ühesugune?

JAH EI


5. Ruumis on 12 inimest. Neist viiel on jalas sokid, neljal on kingad ning kahel on jalas nii sokid kui ka kingad. Kõik ülejäänud inimesed selles ruumis on paljajalu. Kas on õige, et selles ruumis on viis paljajalu inimest?

JAH EI

Vastan