Järgmised ülesanded Eelmised ülesanded

LXVIII


1. Mitu kolmnurka on joonisel?

10
19
24
32
64

2. Lumest ehitati 9 ruumiga kindlus, mille plaan on joonisel. Millisest avast tuleb kindlusse siseneda, et väljudes noolega näidatud avast oleks kindluse igas ruumis käidud täpselt üks kord?

1
2
3
4
5

3. Ristkülikukujulist nelja erivärvi täpiga piparkooki hakati järjest laua peal pöörama joonisel näidatud viisil. Millises vastusevariandis antud vaadet ei saa kunagi nii tekkida antud piparkoogist?

kõik neli eelnevat varianti on võimalikud

4. Virve meisterdas kuulikestest ühe kuuseketi, mille esimene ja viimane kuulike olid sinised. Vahepealsed kuulikesed olid kollased ja punased ning ta pani need ritta teatud seaduspärasuse põhjal. Selle keti pani ta ümber kuuse. Mitu selle keti kuulikest on kuuse taga ning seetõttu ei ole jooniselt näha?

29
27
25
23
21

5. Kuuske hakati kaunistama punaste kuulide ja siniste ripatsitega. Kõik ühteliiki ehted olid sama rasked. Kui kuuse tüvest vasakule poole pandi kaks kuuli ja paremale üks ripats, siis kuusk kaldus vasakule. Kui paremale poole lisati üks kuul, siis kuusk kaldus hoopis paremale. Kui nüüd vasakule poole lisati üks kuul, oli kuusk jälle vasakule viltu. Kui paremale poole lisati üks ripats, oli kuusk jälle paremale viltu. Kui nüüd lisati vasakule poole üks kuul, oli kuusk otse. Millises vastusevariandis olev kuusk oleks ka otse?


Vajuta siia kui oled valmis